PURVĪTIS

14. septembris pagāja “Purvīša zīmē”. 60 minūtes nedalītas uzmanības vairākās grupās ar superīgajām gidēm Patricija Brekte Pannetier un Diana Dimza Dimme – PALDIES!

Izstādes ievadā Purvītis mums piemiedza ar aci. Sak’ būšot interesanti tieši skolu jauniešiem. Arī viņš reiz tāds bija – kautrīgs, par sevi nepārliecināts, nevienam savus darbus nerādīja. Viņam veicās, jo savā ceļā sastapa skolotājus, kuri pamanīja, ka zem šī kautrīguma slēpjas milzu varēšana – talants, kas mūsu māklinieku nostādīja blakus Eiropas dižajiem.

May be an image of 4 people, people standing, outdoors and monument

Skolas gaiteņos valda zināms satraukums un neziņa – rītdien, 21. oktobrī skolā izstādes atklāšana! Kā jāuzvedas izstādes atklāšanā, ko tas vispār nozīmē, ko tur dara un kādēļ vispār tur ir jāiet? – jautājumi, uz kuriem atbildes tiks rastas rīt. ☺️Pēc iedvesmas, kas gūta Latvijas skolas soma ietvaros apmeklējot Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izstādi “PURVĪTIS”, skolotājas Evija Stukle Zuitiņa vadībā ir tapis kas kārtējo reizi unikāls – 70 skolēnu veidots mākslas darbs!

May be an image of text

21. oktobrī ļoti svinīgi – ar uzrunu un priekšnesumiem, tika atklāta V. Purvīša gleznas kopijas / interpretācijas izstāde! Glezna sastāv no 70 gabaliņiem, kurus gleznojuši bērni no 3. līdz 8. klasei (kopējais gleznas izmērs 150x100cm). Jāsaka, ka paši pārsteigti un lepni par brīnišķīgo rezultātu! Kopā varam radīt skaistas lietas! 💚 Vēršam uzmanību – ir arī RĀMIS, gandrīz kā Purvītim 😊 svarīgi bija viņam, svarīgi arī mums! Apsveram domu, ka šo gleznas kopiju varētu izsolīt labdarības izstādē! #LatvijasSkolasSoma, #purvītis, #pamatskolabūsim

May be art