Pamatskola BŪSIM

Šis ir īpašs 1. septembris. Šo 1. septembri iesākam jaunā statusā – no sākumskolas esam pārtapuši par pamatskolu un pirmo reizi skolas vēsturē mums ir sava 7. klase.

Līdz ar to, ar skolas dibinātāja Biedrība ”Rīgas jaunā skola” lēmumu un Izglītības kvalitātes valsts dienesta 11. augusta lēmumu, Rīgas Pilsētas sākumskola ir pārtapusi par Pamatskolu BŪSIM! Vēl arvien esam licencēta un akreditēta izglītības iestāde, bet nu jau līdz 9.klasei.

Būsimskola pirmajā brīdī var samulsināt, jo mēs jau esam skola. Bet tomēr mēs esam Būsimskola, jo ikviena skola ir stāsts par rītdienu, nevis šodienu.

Skolas darbs nav tas, kas mēs esam. Skolas darbs ir tas, kas mēs būsim. Tāpēc – mēs esam Būsimskola. Skola, kurā mēs katru mīļu dienu pārtopam, augam, mācāmies. Mācāmies par to, kas mēs būsim.

Būsimskolā mēs augam darot. Jo zināt ir tikai maza daļiņa no spēt. Spēt visvairāk ir darīt – mēģināt, uzsist punus, salauzt, apraudāties, gandrīz sanākt, tad galīgi nesanākt, saukt palīgā draugu, atkal mēģināt – līdz spēt.

Būsimskola ir pieņemoša un iekļaujoša. Bērnus iekļaujoša. Skolotājus iekļaujoša. Un vecākus iekļaujoša. Jo tikai mēs visi kopā varam noaust to drošības un augšanas tīklu, kurā mūsu bērni rīt būs gudrāki, drošāki un apkārtējos pieņemošāki.

Būsimskola ir klausīga. Ne jau bez saviem niķiem un stiķiem, ne bez kaprīzītēm un spītībiņām, bet tāda, kas vienmēr klausās. Un māca klausīties ikvienam, lielam un mazam, – un māca vienlīdz nopietni uzklausīt gan lielo, gan mazo.

Būsimskola ir Būsimskola arī tāpēc, ka, liekot pamatā starptautiski izstrādāto sociāli emocionālās mācīšanās metodiku (esam tai pielikuši arī savu roku!), mēs rādām kolēģiem citās skolās, kādai būtu jābūt mūsdienīgai skolai, kas māca ne tikai Vaterlo kaujas norises gadu un elektronu skaitu skābekļa ārējā enerģijas līmenī, bet arī to, kā saprast otru, kā kopā ar otru radīt brīnumu lietas, kā atvainoties otram un piedot otram.

Mēs esam Būsimskola.