Temperatūras mērīšana

Vasara ir ideāli piemērots laiks, lai iemācītos vērot laika apstākļus un izmantot termometru. Pie mums laiks ir mainīgs – līdz ar to ir iespējas iegūt plašu izmērītās temperatūras amplitūdu, rodot ierosmi domāšanai. Variet pasludināt vienu atvaļinājuma dienu (nedēļu) par laika apstākļu vērošanas brīdi.

Daži uzdevumi:
Novietojiet divus termometrus saulē, vienu apsedziet ar baltu papīra lapu, otru ar melnu. Pēc 20 minūtēm nolasiet temperatūras rādījumus un izdomājiet, kāpēc temperatūra atšķiras. Varat lūgt bērniem izdomāt, kas ir temperatūra.

Mēriet temperatūru dažādās vietās vienlaikus – piemēram, ārā – saulē un ēnā, istabā un siltumnīcā. Salīdziniet rezultātus, domājiet, kāpēc temperatūra mainās. Pierakstiet rezultātus un salīdziniet tos nākamajās dienās.

Ja dzīvojiet ūdens tilpnes tuvumā, mēriet ūdens un gaisa temperatūru. Pierakstiet datus tabulā un meklējiet sakarības. Mēriet gaisa temperatūru pirms un pēc lietus, no rīta, dienā un vakarā, ļaujot bērniem pašiem izdomāt temperatūras svārstības iemeslus. Rēķiniet, izmantojot iegūtos datus.

Termometra izveidošanai apmeklējiet šo mājaslapu