Lasīšana

Ja jūs, pieaugušie, pavadīsiet brīvo laiku lasot, arī bērni lasīs. Viņi pārņems jūsu ieradumus. Lasīšana ir lipīga. Ja lasīšana sagādā grūtības, lai rosinātu bērnu lasīt, varat izvēlēties spēlēt noslēpumaino zīmīšu spēli. Rakstiet bērniem zīmītes par mājās apslēptiem labumiem. Piemēram, konfektēm. Palūkojiet paraugu:

1. zīmītē, ko iedod rokās, rakstīts: “Aizej uz virtuvi un pārlūko galdu.”
2. zīmītē, ko atrod uz galda, rakstīts: “Atver atvilktni, kur glabājas karotes.”
3. zīmīte, ko atrod pie karotēm, rakstīts: “Atrod leļļu ratus. Tur kaut kas ir paslēpts.”

Zīmīšu skaits var būt visai liels. Variet to papildināt ar uzdevumiem. Piemēram: “Palecies 10 reizes un ej pie melnā plaukta!” Spēle palīdz koncentrēties uzdevumam, grūtības atstājot otrajā plānā.

Daļai bērnu ir jāpalīdz attīstīt lasītprasmi. Tādā gadījumā vislabāk ir lasīt nedaudz, piemēram, 10 minūtes, bet katru dienu.

Lasīt var jebko – ziņas internetā, avīzes, blogus, žurnālus, dzejoļus, stāstus, pasakas, bilžu grāmatas, e-pastus. Svarīgākais ir radīt iespēju izvēlēties. Vienu bērnu interesē komiksi žurnālā, citu bildītes enciklopēdijā un tām sekojošie apraksti.

Apmeklējiet vietējo bibliotēku. Tā ir lieliska iespēja mācīties izvēlēties, saprast, kas patīk, ko labāk nākošajā reizē nemaz neņemt.

Pārrunājiet ģimenē izlasīto, tas piešķir jēgu lasīšanai, īpaši sākumā, kad aizrautība ar grāmatām vēl tikai veidojas.